Üdvözlet!
Itt segíteni szeretnék mindazoknak, akik szeretnének megtanulni rajzolni, de önbizalom, kézügyesség vagy előismeretek hiányában nem mernek elindulni ebbe az irányba .
Szeretnék segíteni, hogy feloldd a korlátaidat ilyen téren, alapvető fogásokat és technikákat mutatok, hogy elindulhass.
Kifejleszthetsz egyfajta tudatosságot: a benned rejlő kreativitás tudatosítását, ennek kiaknázását, ami örömöt, boldogságot, személyes fejlődést jelent!
Emellett a haladóknak, profiknak is szeretnék hasznos dolgokkal, információkkal szolgálni.
Először is, mi is kell a rajzoláshoz:
1. CERUZÁK :
Mi általában 2B-től 8B-ig kérjük, hogy legyenek ceruzák.
2. RADÍR:
Puha radírt érdemes használni, nem roncsolja úgy a papírt, könnyebb vele dolgozni.
A ceruzák végén található radírokat nem nagyon javaslom, ehhez azért nem megfelelő a minőségük. A Koh-I-Noor (elefántos) ez esetben is nagyon jó lesz.
Emellett nem érdemes mellőzni a monopolradírt, vagy gyurmaradírt sem, ami, ahogy a neve is utal rá, alakítható, így bármilyen kényes helyen meg tudjuk oldani a törlést vele.
3.PAPÍR:
A3-as lapot szertejük vagy az ennél nagyobbat A/2( amit akár el is lehet felezni)
Minősége?: jó a sima iskolai famentes vagy félfamentes rajzlap, csomagolópapír ami ívben vagy tekercsben kapható - Egy a lényeg : szemcsés durva legyen a felület és ne sima (pl. műszaki rajzlap - amit általában mi csak az építész hallgatóknak szoktunk ajánlani)
4. SZÉN :
Mindenféle vastagságban jó....:) 1-1 feladathoz más és más vastagságú kell, hogy legyen. (pl. ha satírozni szeretnél nagy felületeket a vastagabb a megfelelő.)
5. TEMPERA:
A 3 alapszín szoktuk kérni - Citromsárga, Cinóber vörös, Kobalt kék - illetve fehér et és feketét .
Ebből kell megtanulni az összes szín kikeverését.
6. Ecsetek:
Általában a szín keveréshez lapos ecsetet kérünk, ezzel jól lehet festeni.... és különböző vastagságú ecsetek is jók későbbiekben a festéshez.
7. Eszközök:
Amit még szoktunk kérni: fehér tálca a színkeveréshez, paletta kés,
Mappa - amit ott lehet hagyni, A/2-rajztábla, csiptetők vagy rajzszegek.
Természetesen mindenki olyan eszközt használjon, ami számára megfelelő, megfizethető.
Ez az egész rajzolást tekintve is fontos, hogy arra figyelj, azt csináld és úgy, ahogy neked jól esik, ahogy belülről jön!
Vannak irányvonalak, segítségek, elvek, gondolatok, de neked kell dönteni, te alkotsz, önmagadat fejezd ki!